Josef Toman, strategický analytik - (r)evoluce 2018

 

 

 

JosefToman.cz

 

sponzoruje NarodniInstitut.cz - think tank pro nápravu státu, kultury, školství a vytvoření maximální prosperity

3 falešná ekonomika

 

(r)evoluce 2018

home - nová revoluce
náprava kolonie ČR
2x vyšší platy,důch.
legální evoluce 2018
rychlá náprava státu
průběh (r)evoluce

 

VIDEA,kontakt,odkazy

 

různé

jak funguje svět - Czexit

ortomolekulární medicína

 

volby 2018

Josef Toman - stratég
shrnutí - program
2x vyšší pl.,důch. pokr.
ČR a islám za 1-28 let
95% pozitivních reakcí
média mlčí o mých 60%
zabránili mi kandidovat
více informací, i o mně

 

 

volby 2013

proč je ničena ČR
5x lepší život v ČR
kryptofašistická ČR
Čes. banánová rep.
prezidents. kampaň
otázky a odpovědi
ENGLISH Book2020

     

 

 

Doporučeno: SOS.cz

 

 

kniha Česká banánová republika

1. drsná realita 2 falešná demokracie 3 falešná ekonomika 4 náprava ČR 5 náprava světa 6 lidská práva

 

část 3

FALEŠNÁ EKONOMIKA

 

 

Problém

 

·         Bohatí daně neplatí nebo je platí minimálně. Lidem nebylo řečeno, že oni, obyčejní lidé jsou ti, kdo platí nejvyšší daně. Ty se pak dostávají zpět v podobě sociálních a jiných státních programů, ale také se používají na naše vojenské akce v Kosovu, Iráku a Afganistanu, ke koupi drahých střihaček, na platy politiků, presidentovu residenci, a na nepřehledné útraty, které stát vydává. Mohou tyto zakázky získat ti, kteří uplatí vládní činitele nejvíce?

·         Lidem nebylo řečeno, že nadace mají obyčejně úplně jiný účel než je dobrodiní. Nadace chrání majetek a příjmy před zdaněním. Toto je obyčejně hlavní, i když ne oficiální důvod jejich existence. O tom se sice v médiích nikterak nemluví, ani o tom, že dalším účelem nadací je často mimo neplacení daní i možnost odlivu špinavých nezdaněných peněz do zahraničí. Neziskové organizace mohou být pro své zakladatele velice ziskové! Právě proto je prakticky všichni velice bohatí zakládají! Ve většině případů nejde o nějaké milosrdenství! O milosrdenství se jedná pouze, když chudí dávají peníze nadacím vlastněným boháči.

·         Nemáme v ČR dostatečně vysoký investiční kapitál. Je zde kriminalita, dále politická a potenciálně i sociální a ekonomická nestabilita. Též mnohé příjmy nejsou čisté, proto odtékají z ČR ven. Západní podniky, které zde mají ohromné příjmy, odvádí zisky pryč ze země bez placení daní. Jde to velice jednoduše. Proto jsme jako národ chudí, zadlužujeme se a životní úroveň se prakticky nijak nezlepšuje. Zoufalí lidé páchají sebevraždy a mnozí žijí v chátrajících bytech, které kdysi postavili komunisté.

·         Jelikož existuje silný odliv kapitálu do zahraničí a příliv je bržděn, máme špatnou ekonomickou situaci. Jestli si tuto situaci naši lídři pochvalují, měli by být našimi lídry? Nadále máme velkou část národa, která v minulosti opustila vlast z politických důvodů a do ČR se nevrátila. U nás po Sametové revoluci vítáni nebyli. Občanství, které jim odebrali komunisté, jim vráceno nebylo. Některým bylo vráceno až po létech, takže ani jejich peníze, ani jejich znalosti se k nám nedostaly. Později zde byl vytvořen stát, který má více společného s banánovou republikou, než se skutečnou demokracií. Takovýto druh státu je dalším z důvodů, proč jsme nepřilákali zpět naše západní občany.

·         Koho jsme sem přilákali? Lidi, které západní státy nepřijímaly a nepřijímají? Kteří zde rozšiřují nebezpečné nakažlivé choroby? Vydělávají peníze a ve velkém množství případů neplatí daně a nezdaněné peníze odesílají obyčejně pryč ze země? Za komunismu šla polovina investic ČSSR na Slovensko, tudíž jsme podporovali Slovensko, plus jsme podporovali Sovětský Svaz a navíc jsme měli obrovské vojenské výdaje. Nyní, kdy toto vše již dávno odpadlo, proč náš národ žije v bídě?

·         Za komunismu jsme měli silnou a zdravou ekonomiku. Ani stát ani občané neměli žádné podstatné dluhy. Dnes je tomu naopak. Cizí instituce, kterým tyto peníze dlužíme, mají nesmírnou moc. Kdybychom neplatili, mají nejrůznější nástroje tvrdé odplaty? Mají těsné spojení se zpravodajskými službami a západními vládami?

·         Kapitalistická ekonomika má své cykly. Několikaletá prosperita je vždy následovaná několikaletou recesí, neboli ekonomickým oslabením se zvýšenou nezaměstnaností. Každých několik desítek let přichází ekonomická krize neboli deprese, s desítkami procent nezaměstnaných. Naše ekonomika je vázaná na ekonomiku západní a až ta padne do krize, potom poznáme co je to mít hlad. To co český národ prožívá nyní je ráj v porovnání s životem v době krize. Nikdo toto lidem nevysvětluje, nikdo je nevaruje, tudíž absolutní většina lidí si to neuvědomuje. Ti, kteří budou na ekonomickou krizi připraveni, ji přežijí. Bohatí, ale hlavně Němci, budou připraveni skoupit vše za babku. Zbude zbídačený národ? S několika rodinami nacpanými v jednom bytě? Budou v ulicích vládnout ozbrojené gangy? Bude bohaté chránit zkorumpovaná policie? Budou chudáci živořit v hladu, nemocech a nepředstavitelné bídě?

·         Přechod na euro. Proč méně prosperující země přechází na euro a my ne? Centrální banka má ohromnou moc v manipulaci ekonomie. Tím, že reguluje úrokové sazby, může vyvolat ekonomické recese a ty pak může později napravovat. Jednou z  největších mocí centrální banky je manipulace hodnot akcií a jiných cenných papírů. Tyto hodnoty jsou totiž závislé na úrokových sazbách. Kdybychom přešli na euro, naše centrální banka by tuto schopnost ztratila. V zkorumpovaných státech, kde představenstvo centrální banky tajně upozorní „své lidi“, o plánované změně úrokových sazeb, a o plánovaných změnách v základních trendech, „sví lidé“ potom mohou snadno zněkolikanásobit svůj kapitál. Na úkor jiných ostatních investorů, kteří naopak mohou přijít o vše. Po přechodu na euro tato manipulace již možná nebude. Právě proto, že máme v ČR tak vysokou úroveň korupce, je nutné na euro přejít co nejrychleji.

·         Banky mohou vyplatit pouze malé procento peněz, které tam mají lidé uložené. Kdyby všichni lidé chtěli vybrat úspory, zdrcující většina z nich by od bank nedostala nic. V USA jsou úspory v bankách kryté pouze několika procenty hodnoty těchto úspor. Plné krytí tam neexistuje, ale lidé to neví. Americká vláda ale automaticky pojišťuje vklady až do částky asi 100,000 USD (nyní možná vyšší). V případě ekonomické krize, nekontrolovatelné inflace, apod., kdy lidé budou chtít masově vybírat peníze, banky zkrachují a naši lidé přijdou o vše. Nudou ale se muset bankám splatit dluhy? I těm zkrachovalým? Je možné, že jejich pohledávky skoupí, možná že i před krachem, jiné banky?

·         Problémy s tržní ekonomikou. Padl komunismus. Většina lidí byla šťastná. V Americe tehdy byli u vlády Republikáni a prezidentem byl Ronald Reagan s jeho tržní ekonomikou. Reagan vládl tak, že jej nebudili, ani když byly vážné krize a nechtěl, aby mu poradci v Bílém domě říkali co se ve světě děje. Poněvadž se prý večer dívá v televizi na zprávy. Díval se ale místo toho na primitivnější pořady. Tvrdě bojoval proti komunismu. Tedy hlavně zbrojil, a proto nebyly peníze na sociální programy. Někdy tou dobou se udělaly zákony na ochranu AIDS pacientů, takže ti zůstávali anonymní. Nikdo nevěděl, že tito lidé AIDS mají. Nikdo nezjišťoval, od koho ji dostali, koho nakazili.

·         Tržní ekonomika nefunguje. Spotřebitel je opakovaně šizen a ten kdo ho ošidí, tomu se obyčejně prakticky nic nestane. Ve statistikách to vypadá, že ekonomie je funkční, ale ve skutečnosti funguje velice neefektivně.

·         Privatizace a rozdělování velkých podniků na menší byl nesmysl, především ve světě, kde se podniky, i ty největší, slučují v podniky větší. Mělo, co se u nás s podniky stalo, dvojí účel?

1.      Snížení konkurenceschopnosti vůči západním korporacím.

2.      Vytvoření většího množství buržoazie a maloburžoazie. Tito lidé potom podporují svého chlebodárce, tedy především pravici. Hlavně tak činí ti s pochybnou minulostí. Nebo ti, kteří musí chránit před prozrazením pochybnou minulost jiných rodinných příslušníků. Právě takovíto lidé byli v privatizaci zvýhodněni. Zbohatli především horší členové naší společnosti. Jejich podpoře se dnes těší nejvíce naše pravicové strany.

·         Máme vysokou nezaměstnanost a dovolujeme, aby u nás pracovali zahraniční dělníci z východu. I v západních zahraničních firmách, které jsou dotovány naším státem a které ani nemusí platit daně z příjmu.

·         Vytváří se dvě Evropy. Západní a východní. Nás opět zaškatulkovali do východní. Máme jednu z největších korupci v Evropě. Vyhovuje to vládě a západním mocnostem? Byla kvalita našeho školství více méně zničena? Jižní Korea, Irsko, Řecko, Portugalsko, to vše nás předběhlo. Náš lid je chudý. Naši páni získávají pochvaly u Němců a spol. Náš němecý tisk je podpořil nesčíslněkrát. Opakovaným potleskem.

 

 

 

 

 

Proč se nemáme lépe

 

Během socialistické éry jsme ne jen museli ekonomicky podporovat Slovensko a Sovětský Svaz, ale vydávali jsme velké částky na zbrojní průmysl. Na vývoj a výrobu zbraní, munice a různých vojenských zařízení, které byly určeny především pro naši armádu, armády východního bloku a Sýrii. Na české výrobky byla v USA uvržena mnohem vyšší cla než na výrobky ze západních států. Po snížení cel západem bychom u mnohých produktů a služeb měli ohromnou komparativní (srovnávací-konkurenční) výhodu. Snížení cel bylo více méně podmíněno tím, že přestaneme být komunistická země. Kdybychom nezničili průmysly, v kterých jsme byli velice konkurenceschopní, jejichž produkty byly na západě velice žádané, a kdybychom nadále pokračovali v rozvoji, ne likvidaci těchto průmyslů, kdybychom pokračovali ve výzkumu a vývoji na stejné úrovni jako předtím, mohli jsme dnes mít mnohem vyšší životní úroveň.

 

 

 

 

 

 

Pochybné výdaje

 

Kolik bilionů již bylo promrháno? Bylo to ve snaze ožebračit náš národ? Má to konce? Jsou švédské stíhačky Gripeny nutné pro budoucí obranu amerických vojenských instalací u nás? A pro obranu pobaltských států před Ruskem, ne našeho národa? Byly restituce učiněny těm, kteří si to nezaslouží či ty peníze nepotřebují? Jen se podívejme na to, kdo dnes přišel k penězům! Bylo to snad v starší minulosti jinak? Myslí si snad někdo, že církev, šlechta, velkostatkáři a továrníci přišli v minulosti k majetku poctivě? Že neměli ohromné výhody, které naprostá většina slušných lidí neměla? Proč vracet majetek těm, kteří odešli dobrovolně na západ a měli tam mnohem lepší možnost vydělat dobré peníze, než měli lidé v Čechách? A dosud tu možnost mají. Stát ztrácí soudy o miliardy a nikdo není potrestán! Tito experti si dokonce odhlasovali imunitu. Ta je velice dobře chrání.

 

Ve fungující demokracii nemůže být nikdo souzen, aniž mu není doručeno předvolání k soudu. U nás dlužíte např. německé korporaci nějaký pakatel a můžete prohrát soudní řízení, aniž víte o tom, že nějaké proběhlo. Najednou dlužíte osm tisíc, aniž jste si toho vědomi, přijde exekutor s velice pochybnou minulostí a netrvá dlouho a nemusíte mít celkem nic. Něco takového je absolutně neslýchané v USA či jiné správně fungující demokratické společnosti. Jestli v USA neplatíte dluh bance, banka je za tento dluh též zodpovědná. Protože vám půjčku poskytla. Má být selektivní v tom, komu ji poskytuje. Navíc tak učinila z peněz, které nemá, protože může půjčovat mnohonásobek toho co má ve skutečnosti na kontech. V USA bankroty pomohou s likvidací dluhů. Bankroty tam můžete dělat opakovaně. Jak často chcete. Ne jako u nás. Jsou tam druhy bankrotů, které mohou člověka očistit od dluhů na 100%. I o miliardy. Přestože se tyto možnosti za Bushe zhoršily.

 

Může jednou přijít den, kdy naši lidé nebudou mít práci a najednou nebudou vlastnit ani svůj byt či dům, ani nic co v něm je? Je možné, že jim banky v době ekonomické krize nevyplatí úspory, protože tyto banky disponují s penězi, které nemají, a jenom zlomek těchto peněz je pojištěn? Elektřina, plyn, voda, to vše je v USA silně regulováno. Tyto podniky mohou mít jen minimální zisky. Je možné, že u nás tyto společnosti, povětšinou v cizích rukou, ožebračují náš český národ kde se dá? Peníze na kulturu nejsou. Je to fakt, že jich je dostatek na platy zkorumpovaných vládních činitelů, kteří nás ožebračují a na církve, které nás ožebračovaly stovky let? Korupce je i na ambasádách. Viz zprávy v médiích o úplatcích, přímých či ne, na našich vyslanectvích na Ukrajině a ve Vietnamu. Navíc někteří tito cizinci se vám otevřou a potvrdí to.

 

 

 

 

 

 

Vyspělé státy s vlasteneckými vládami, které mají tajné služby a vlády loaiální vlastnímu národu, pracující pro jeho zájmy. Takovéto státy, aniž by musely vykořisťovat jiné, podporují antikorupční prostředí, podporují vlastní průmysl, vědu a kulturu a nedovolí kolonizaci své země.

            Neokoloniální mocnosti udržují dostatečnou korupci ve své zemi, aby mohly u vlády držet lidi, kteří nepracují pro zájmy lidu, nýbrž zájmy zbrojařsko-průmyslového komplexu. Vše funguje snadně, jelikož do země proudí bohatství z moderních koloníí. Proto se obyvatelé nekoloniálních mocností nebouří. Jsou více méně spokojení.

            Kolonie lepší kategorie mají průměrnou úroveň korupce. Vlády nejsou vlastenecké, pracují pro cizí mocnosti, a spolu s nimi udržují koloniální status země pod rouškou demokracie. Koloniální mocnosti dovolí snesitelné korupční prostředí, protože jim to vyhoivuje, protože je nějaký důvod, aby se země vyvíjela. V případě Estonska to je proto, aby Rusové viděli, o kolik je lepší demokratičtější systém. Slovinsko je zase ukázkou výhody demokracie a členství EU např. pro Srbsko.

            Kolonie horší kategorie jsou příkladem skutečného koloniálního, přesněji řečeno neokoloniálního, neboli novodobě koloniálního, statusu. Vlády jsou zkorumpované, nevlastenecké. Koloniální systém v těchto zemích přežívá do dnešní doby naplno, ale vše je činěno mnohem chytřeji, než to činili kolonizátoři v minulosti. Či než to činil například Hitler. Neokoloniální mocnosti neudržují pořádek vlastní silou, vlastní armádou a policií, ale vytvoří velice korupční prostředí, v kterém jsou schopni plně vládnout zemi za posluhování bezcharakterních, zkorumpovaných, nevlasteneckých místních politiků, zkorumpované maloburžoazie a velkoburžuazie, zkorumpované armády, zkorumpované policie, zkorumpované tajné policie a zkorumpovaných soudů. S médiemi, které tento systém podporují. Tyto zkolonizované státy jsou více méně udržovány na úrovni rozvojových zemí a jsou užívány pro levnou pracovní sílu, pro vojenské účely, aby se dokázalo lidem v koloniálních zemích, že oni jsou lepší, že se mají mnohem lépe než lidé v jiných zemích a aby si proto vážili toho, co mají.

            Kolonie nejhorší kategorie jsou udržovány ve stavu největší možné korupce proto, aby si s nimi neokoloníální mocnosti mohly nakládat jak libo. Kam přijde kolonizační armáda, přináší s sebou největší možnou korupci a nepokoje, v kterých se odstraňují opoziční politici. Přitom to musí vypadat, že neokolonizátoři tyto politiky chrání. Lidé se musí věznit a ve vězeníich mučit, aby na někoho něco udali. To je nahráváno a ze strachu, aby nahrávka nebyla zveřejněna, ti mučení souhlasí, že po propuštění budou spolupracovat jako udavči. „Demokratický“ název pro udavače je informátor. Jestli nechtějí spolupracovat, do vězení se odvleče jejich manželka, dcera a syn a všem těmto hrozí znásilnění. To když proběhne, je nahráváno. Syn je znásilňován homosexuálně. Ve státech, kde se k homosexuálnímu znásilnění nikdo nepřizná. Pokračuje to tak dlouho, dokud partyzán, „demokraticky“ nazýván „terorista“, nezačne spolupracovat. Takovýto systém je nutný, aby se mohlo dát pod kontrolu i obyvatelstvo, které cítí maximální nenávist vůči neokoloniální mocnosti. Mučení, vraždy prováděné tajnými službami, kde stačí, když jejich lékař, typu doktora Megele, prohlásí, že oběť mučení zemřela přirozenou smrtí. Abychom pochopili, jak zkreslené jsou oficiální statistiky, které tento nejhorší koloniální status maskují, například Transparency International považuje úroveň korupce v této nejhorší skupině pouze 4x horší než u první skupiny vyspělých států s vlasteneckými vládami, navíc o tom, že se nejedná o nic jiného, než novodobé kolonie se vůbec nemluví. A název neokolonie se v „demokratických“ státech nepoužívá. Jestli je správné užívat výrazy jako kolonie či neokolonie, ať zváží čtenář sám.

 

 

 

 

Miliardy pro církve?

 

Církvím se má platit 270 miliard Kč za majetek, který nevlastnily a nevlastní. Stát současně přestane platit duchovním platy. Proč by nestačilo jen stopnout ty platy? Ve všech vyspělých zemích duchovním stát nic neplatí. Nestačí snad, že jsou církve osvobozeny od placení daní? Ať své duchovní platí Vatikán! Jestli Vatikán nechce, je to jeho problém. Vatikán, který je expansivní, by své kněze samozřejmě platil. Stát jim nic dávat nemusí. Zmíněná částka 270 miliard obsahuje 83 miliardy odškodnění a 187 miliard Kč v úrocích. Úroky jsou proti učení bible. Stejně jako byly odpustky.

 

Vše má být financováno bankami. Banky financují z fitiktivních zásob peněz. Stejně jako vlády. Když to může splácet vláda, bez toho aby na tom vydělávaly banky, proč užívat banky? Ty jsou u nás všechny v cizích rukou. Samozřejmě, že kdybychom to církvím platit museli, nejlepší by to bylo ze státního rozpočtu, bez žádných úroků.

 

Velká většina těchto peněz půjde samozřejmě katolické církvi. Snad přes 85%. Ta chce i Katedrálu svatého Víta, která byla postavena krví našich lidí, ne krví jejich kněží, ba ani ne jejich rukama. Dnešní katolická církev není dostatečně reformovaná. Proto si nezaslouží žádné naše peníze. Ať oni dají peníze nám, tak jak je dávají jiným zemím, kde se snaží zvyšovat svůj vliv. Protestantské církve, jako například Českobratrská církev evangelická, Luterská evangelická církev a Evangelická církev Metodistická – takovýmto křesťanským církvím bych majetek vrátil, pokud ovšem se nějaký majetek vracet bude. Katolická církev se musí skutečně reformovat v instituci, která udělá tečku za svou minulostí, zruší dogmat o osobní neomylnost papeže, vyhlášený v roce 1870 a přestane potírat snahy o reformu, které jsou ze strany vlastních kněží.

 

 

 

 

 

 

Příklad K. Varů

 

V době socialismu bylo ve Varech 4000 lázeňských lůžek. Mohli jsme zmodernizovat karlovarskou přírodní lázeňskou léčbu tak, jak by to vyhovovalo Američanům a jiným západním pacientům. A mohli jsme nabízet další specializované lékařské služby.

 

Většina lidí v Karlových Varech nepracuje v lázeňském sektoru. Je zde například světoznámá sklárna Moser, která v minulosti měla, kvůli vysokým clům, velice omezený vývoz do Spojených Států.

 

Jelikož správná polistopadová politika by vedla k mnohem čistšímu životnímu prostředí a mnohem lepším socioekonomickým podmínkám, mohlo se ve Varech usídlit mnoho západních cizinců. Uvědomme si, že je u nás levněji než v západních zemích. Včetně bydlení, lékařské a zubní péče, pohostinství, apod.

 

Následující je z americké knihy „The Health Spas“ (Lázně), autorská práva registrovaná v r. 1974 autorům: Robert a Raye Yaller. Popularita přírodní léčby se od té doby v USA podstaně zvýšila a americká tradiční medicína stále více uznává výhody této léčby. Zde je překlad úryvků:

  • Str. 9, z úvodu napsaného světově uznávaným P. A. Airolou, Ph.D., N.D.: Nastávají rychlé změny v tom, jak ortodoxní medicína pohlíží na lázně, v těch se užívá přírodní léčba. Můžeme pravdivě říci, že lázně, minerální koupele a přírodní léčba se těší bezpříkladné – nebývalé renezanci.
  • Str. 101: Každý rok se dostává 220 tisícům českých pracujících a členům jejich rodin zdarma třítýdenní lázeňské léčby. Náklady, včetně jízdného vlakem, jsou placeny státní pojišťovnou.
  • Str. 102: V Karlových Varech, kdysi místem zábavy Evropské šlechty a aristokratů, dnes najdeme s největší pravděpodobností návštěvníka, který je tovární dělník ze Západního Německa, Leningradu, nebo Prahy.

 

V USA lázně prakticky zanikly v 50. letech. Navíc takové, jaké máme my, oni nikdy neměli.

 

 

Hotel Národní dům v Karlových Varech – pohled zvenčí a celkový pohled na sál – zpovzdáli vidíme jen to, že chybí lustr

 

 

Pohled zblízka. Po pádu komunismu byl hotel zdevastován. Je to typické, jaký postoj má vládní režim k českému lidu, kultuře a národním památkám? Je možné, že naše země bude obětována v 3. světové válce? Bude takto jednou vypadat celá naše republika? Je to důvod, proč se vše nechává chátrat? Protože to stejně nemá budoucnost?

 

 

Toto je obrázek jak dnes vypadají ještě za komunistů nádherné, téměř 200 let staré lázně Kyselka u Karlových Varů, které založil Mattoni. Ty byly postkomunistickými režimy navždy zničeny. Západní farmaceutický průmysl a jejich lobby nemohou být šťastnější nad touto naší ztrátou, jejich konkurencí. Té by ovšem ani konkurovat nedokázaly. Mnohé stavy, které v Kyselce, podobně jako v našich jiných lázních dokázali vyléčit, moderní medicína vyléčit nedokáže. V době komunismu se zde léčily úspěšně přirozenou cestou, bez vedelejších účinků farmaceutické chemie, onemocnění cest dýchacích a nemoci oběhového a trávicího traktu u dorostu.

 

 

Ekonomika ČR

 

V ČR máme asi 1 milion cizinců. Kdyby zde nebyli, byla by naše ekonomika stejně velká a připadlo by na naše lidi podstatně více peněz? Také proto, že méně peněz by odcházelo ze země ven? Tato situace se bude samozřejmě zhoršovat, protože na rozdíl od jiných států, které mají pronárodní, ne nadnárodní politiku, ČR má dveře pro příliv cizinců otevřené. Včetně pro budoucí příliv problémových národů, které se neasimilují do naší společnosti, mají silné podsvětí, nesouhlasí s naší západní kulturou, přináší k nám nebezpečné infekční nemoce, apod.? Kdyby se k nám místo toho stěhovali cizinci ze západu, jako Holanďané, němečtí důchodci, apod., byl by to přínos pro naši ekonomiku.

 

Kdyby polistopadové režimy nezlikvidovaly to, v čem jsme byli konkurenceschopní západu, v čem jsme měli komparativní výhody, mohli bychom se dnes mít podobně, jako se mají lidé v nejvyspělejších zemích světa. Navíc, díky psychologickým faktorům, bychom byli podstatně spokojenější.

·         Mohli jsme přilákat důchodce ze západních zemí, kteří by zde utráceli své důchody a úspory. Pokud by ovšem naše vlády republiku nezdevastovaly a tím tyto důchodce neodradily. V době pádu komunismu jsme měli

o   Velice nízké ceny

o   Zanedbatelnou kriminalitu

o   Zanedbatelný drogový problém

o   Lékařskou péči na vysoké úrovni

o   Byli jsme pohostinní vůči cizincům ze západu

o   Bytová výstavba byla extrémně efektivní

o   Příroda byla nádherná a lidé se v ní nebáli napadení nějakým kriminálníkem či sexuálním deviantem. Dnes je situace jiná.

o   Sousedili jsme s Rakouskem, Východním a Západním Německem. Znalost německého jazyka byla podstatná a mohla se rychle navyšovat.

·         Protože již započalo globální oteplování a s ním i tání ledovců, Holanďané se báli budoucího zaplavení podstatné části Holandska a začínali se proto poohlížet po náhradním bydlení či životě v jiných zemích. Kdybychom zde měli sociálně, kulturně, ekonomicky a právně vyspělou společnost, mohli jsme zde mít velké komunity Holanďanů a navíc se k nám mohly stěhovat celé holandské korporace. To by ale vyžadovalo, abychom zde posílili výuku angličtiny. Holandština by se u nás též vyučovala. Museli bychom zde Holanďanům vytvořit jakousi náhradní vlast a zázemí, aby si zde připadali jako doma, či v mnohém lépe než doma, jelikož by zde bylo méně kriminality, méně problémových cizinců, prakticky žádné drogy, prakticky žádná prostituce apod. To jsou hodnoty, po kterých většina Holanďanů touží, ale ve své vlasti je postrádají. Proto jsme tehdy mohli pro mnohé z nich vytvořit lepší náhradní vlast. Oni by s sebou přivezli své úspory, důchody a investovali by u nás.

·         Mohli jsme přilákat kvalitní lázeňské pacienty, ze západních zemí, na zmodernizovanou léčbu

o   Po pádu komunismu jsme měli

§  30.000 lázeňských lůžek a přibližně 500.000 lidí se u nás léčilo ročně v lázních.

§  Vynalezli jsme lék na AIDS. Dali jsme ho Američanům.

§  Měli jsme 12 elektrodové EKG, které na západě neměli.

§  Dr. Vojta vyvinul metodu na léčbu ochrnutých dětí, kterou například v USA neznali. I když Dr. Vojta odešel do Západního Německa, tuto metodu zde odborníci znali.

§  Dr. Karel Fortýn léčil rakovinu tím, že podvazoval nádory a ty potom spolu s jejich metastázemi v těle odumřely. Na Západě se tato metoda nepoužívala. Nikdo ji tam neznal. Používala se chirurgie, nesmírně jedovatá chemoterapie a nebezpečné záření, které spolu s chemoterapií ničilo imunitní systém. Po pádu komunismu jsme mohli fortýnovu metodu plně podpořit a rozvinout, ne zlikvidovat, jak se bohužel stalo. Tisk v rukou Němců viní komunisty za to, že Fortýnova metoda nebyla rozšířena a že zanikla. Potřebujeme takovýto tisk?

§  Podobné vysoké úspěchy jako Dr. Fortýn měl Dr. Kamil Jurkovič, který vynalezl jinou, neinvazivní metodu.

§  Vyvinuli jsme přístroj na diagnózu rakoviny, který byl účinný i pří nejpočátečnějších stádiích. Jeho užití bylo levné, bezpečné a identifikovalo typy rakoviny. Na Západě takovýto přístroj neměli a dosud nemají. Podstatně velké procento Američanů, a lidé na západě vůbec, nemají důvěru v ortodoxní medicínu. Po takovém testu by prahlo. Dali či prodali jsme tento náš vynález americkému farmaceutickému průmyslu. Je jeho hnací silou zisk? Je ten úměrný tomu jak jsou lidé nemocní, ne zdraví?

§  Mojžíšová vyvinula metodu na jednoduchou úspěšnou léčbu neplodnosti žen. V USA je tato metoda neznámá a procento neplodných žen je tam ohromné.

§  Měli jsme sanatoria, v kterých se před dobou antibiotik léčila tuberkulóza. Znali jsme metodu léčbu syfilidy bez antibiotik. V USA jsou celé čtvrti s epidemiemi druhů syfilidy a tuberkulózy, které jsou resistentní na jakákoli antibiotika. Tito lidé pomalu umírají, přestože se jim poskytuje velice drahá léčba i nebezpečnými experimentálními antibiotiky.

§  Ovládali jsme plastickou chirurgii, která byla méně agresivní než například v USA a proto pro mnohé Američany zajímavá.

§  Měli jsme přístup k ruským lékařům, kteří dokázali prodloužit či zkrátit člověka o 5 cm. V USA tyto metody neznali. I naši specialisté tuto metodu ovládali. Mnozí Američané by za něco takového dali cokoli, ale v USA prakticky nikdo nevěděl, že něco takového existuje, či že je to vůbec možné.

o   Američané prahnou po přírodní léčbě. Jenom v Karlových Varech jsme měli 4.000 lůžek a uměli jsme tam přírodní cestou léčit alkoholem poškozená játra. Takových je v USA nespočet. V nedalekých Mariánských Lázních bylo 2.500 lůžek.

o   Mohli jsme zmodernizovat naši přírodní lázeňskou léčbu tak, jak by to vyhovovalo Američanům apod. A nabízet další specializované lékařské služby. Mnohé americké pojišťovny platí za zahraniční léčbu. Když Termál ve Varech hledal ředitele, přihlásil jsem se do konkurzu. Věděli, co bych pro Termál, ale i pro Vary, mohl udělat. Bylo mi ale oznámeno, že přijali někoho jiného. Že tak učinili ještě před datem, do kterého teprve přijímali životopisy. Před tím, než dostali můj životopis. (Ten obdrželi řádně v termínu.) Termál brzy nato začal propouštět. Mrkněte se, kdo sedí v dozorčí radě tohoto státem vlasněného zařízení.

·         Neměli jsme zlikvidovat naše nejrůznější průmyslová odvětví. Včetně průmyslu zbrojního, do kterého patřila například Tesla a Meopta, která je nyní v poměrně ochuzeném stavu v rukou Američanů. Dále jsme neměli zlikvidovat hutě Poldi a jiné velice konkurenceschopné podniky a celé průmysly. Radar Tamara je jedním z příkladů, který nám mohl přinést ohromné příjmy. Dále by napomohlo zrušení nepřiměřeně vysokých cel v USA. Jelikož jsme již nebyli komunistickou zemí. Právě toto snížení cel by mnohým našim podnikům přineslo potřebnou větší konkurenceschopnost.

o   20 amerických „neviditelných“ Stealth bombardérů stálo vyrobit 41.000.000.000 USD (615 miliard Kč při kurzu 15 USD/Kč). Mohli jsme prodávat naše radary Tamary, které tyto „neviditelné“ bombardéry dokázaly najít a sledovat ze vzdálenosti stovek kilometrů. Po pádu komunismu, kdy se nám otevřely šance na tomto zařízení vydělat nesmírné zisky, se výroba i prodej prakticky zastavily. Přestože se jednalo o obranné, nikoli útočné zařízení.

o   Kdybychom nezlikvidovali i jiné konkurenceschopné průmysly, kdybychom je místo toho maximálně podpořili, tak jak to činí například Japonsko a jiné západní země, tyto průmysly by se rychle vyvíjely, ne kolabovaly.

o   Podobně jak byl zlikvidován náš elektronický a optický průmysl, byl zlikvidován též například náš filmový průmysl. České pohádky a filmy by se měly exportovat do USA, ne naopak. Tam děti po takových pohádkách prahnou a takřka je neznají. Mnozí američtí rodiče by své děti vzali raději na dabované české pohádky než méně hodnotné americké. To by ale vyžadovalo, abychom měli jinou, nezávislou, pronárodní politiku.

·         Přidejme příjem ze stavby domů a bytů pro cizí důchodce, Holanďany, apod.

·         Stamiliardy Kč odchází z ČR do zahraničí jako výplaty dividend zahraničním investorům, odlivem černě vydělaných peněz, investicemi Čechů do zahraničních cenných papírů, do jiných zahraničních investic a odsunem peněz v nadnárodních korporacích, včetně do daňových rájů, legálně i nelegálně.

·         Kdybychom měli jinou politiku, politiku, která by nelikvidovala školství, nepodporovala kriminalitu a korupci, apod. a lákala by k nám ne jen západní důchodce, ale i zámožné investory a důležitá evropská sídla cizích firem, příliv peněz do ČR mohl být veliký. Fyzicky v centru Evropy jsme.

 

 


 

 

 

Extra příjmy

 

Tabulka ukazuje, o kolik jsme mohli mít vyšší příjmy, kdybychom měli pronárodní politiku. Maďaři byli před listopadem dost za námi. Od roku 2001 mají vyšší platy než my. Oni americký radar odmítli. V referendu odhlasovali bezplatné školství a zdravotnictví. Je možné, že o tom naše německá „demokratická“ média nejraději nemluví? Brzy nás v platech předeženou i Poláci. 

 

 

miliony kusů

USD / měsíc / kus

celkem mil. USD / měsíc

celkem mil.

USD / rok

mil.

Kč / rok

Kč / rok / Čecha

Kč /

měsíc / Čecha

důchodci ze západu

1

600

600

7200

108000

10800

900

přistěhovalci ze západu

1

1500

1500

18000

270000

27000

2250

lázně - počet lůžek pro vysoce hodnotné západní pacienty

0.1

21667

2167

26000

390006

39001

3250

stavba bytů a domů pro cizince

 

 

 

 

100000

10000

833

vojenský průmysl

 

 

 

 

60000

6000

500

jiné průmysly

 

 

 

 

300000

30000

2500

Příliv peněz do ČR, ne odliv

 

 

 

 

720000

72000

6000

celkem

 

 

 

 

1948006

194801

16.233

 

 

Vše je počítáno v měnovém kurzu 1 USD = 15 Kč. Jelikož je dolar podstatně hodnotnější, extra příjmy v ČR by byly podstatně vyšší.

 

·         Ceny za lázně uvedené v tabulce jsou takové, jaké mnozí Američané platí za přírodní léčbu v Mexiku. U nás by tato léčba byla kvalitnější, v mnohem lepším prostředí, mnohem lepšími lékaři, byla by extensivnější a kombinovaná s jinými procedurami a službami. Cena letenky by byla velice malá v porovnání s cenou léčby.

·         Průměrný plat je v ČR přibližně 22.000 Kč. Jelikož u nás pracuje asi 60 % lidí, průměrný plat na jednoho obyvatele, ne pracovníka, je přibližně 13.200 Kč.

·         Tabulka ukazuje 16.233 extra Kč na osobu. K této částce musíme přidat dalších 20%, jelikož by byla vyšší zaměstnanost a minimum cizinců, které bychom museli živit. To mění částku na 19.480 Kč.

·         Měsíční částka na člověka, ne zaměstnance, by byla 19.480 + 13.200 Kč = 32.680 Kč, což je 2,48x více než máme nyní.

·         Do rovnice přidáme PPP (purchase power parity = parita kupní síly) faktor, ten je o nás 0,6 a v Německu 1,1. To znamená, že u nás jsou celkově ceny, poplatky, atd. v průměru 0,55x nižší než v Německu. Tam je průměrný plat přibližně 5x vyšší než u nás. Když to vynásobíme faktorem 0,55, vidíme, že reálný plat je v Německu vyšší pouze 2,75x. V USA je průměrný plat přibližně 4x vyšší než u nás a PPP faktor tam je 1, takže 4 násobeno našim PPP faktorem 0,6, dává Američanům 2,4 vyšší reálný plat než současný český plat. To ovšem znamená, že kdyby naše příjmy byly 2,48x vyšší než jsou nyní, měli bychom přibližně stejnou kupní sílu jako Němci a Američané.

·         Musíme si ale uvědomit, že při zdravé ekonomice by u nás stoupla i PPP. Do rovnice ale přichází další faktory, které by tento nárůst kompenzovaly. Nechci to tady komplikovat, ale co je zajímavé, je že v Německu je HNP (hrubý národní produkt) na jednoho obyvatele přibližně 3x vyšší než u nás a platy tam jsou 5x vyšší. Dále je zajímavé, že náš HNP na jednoho obyvatele je asi o 17% vyšší než v Maďarsku. Ale naše platy jsou nižší.

·         Při zdravé ekonomice bychom měli podstatné úspory v energetických nákladech, protože bychom měli politiku, která by nedráždila Rusko. Naopak, Rusko by podpořila. Proto bychom byli schopni s nimi domluvit nižší cenu ropy a plynu. Náklady na venkovní osvětlení by mohly být přibližně poloviční, protože bychom nepoužívali sodíkové HPS výbojky (lampy). Byla by maximálně zdaněna auta se špatnou spotřebou, atd. Nepoužívali bychom Microsoft Windows, ale Linux, ne Microsoft Office, ale Open Office. Cena elektřiny, plynu, a vody by byla regulovaná tak, aby výrobci mohli mít jen minimální zisky. Podobně jak je tomu v USA. Vše by se udržovalo. Nečekalo by se na to, že se mosty opraví, až budou na spadnutí. Neplatili bychom astronomické sumy za spravování ohromného národního dluhu. Pokračovala by předlistopadová, velice ekonomická, výstavba panelových domů. Ale podstatně kvalitnějších. Měli bychom jednoho mobilního operátora a jeho zisky by byly regulované. Byl by to státní Telecom. Konkurence není vždy to nejlepší řešení! Rozdělení mobilních sítí na více operátorů, činí provoz mobilních telefonů odhaduji 3x dražší, než kdyby byl jeden větší operátor se státem regulovaným ziskem. Výtahy by se udržovaly, upravovaly a opravovaly, ne měnily. Po revoluci začaly být české výtahové servisní firmy skupovávané především německým Schneiderem. Na druhém místě byl americký Otis. Tyto a jiné nadnárodní korporace mají dostatečně silné lobby, aby prosadily nové požadavky na výtahy v EU i u nás. Navíc čím častěji výtahy vymění, tím více vydělávají. EU dává jednotlivým státům pouze směrnice, jak upravit výtahy. Naše vláda potom tvoří legislativu, která vyžaduje drahé opravy a výměny výtahů. Jak to vyhovuje výtahovým firmám. Ne jak to vyžaduje EU. Ta je v tom nevinně.

·         Já zde pouze uvádím příklady některých faktů, o kterých vím, či které mě napadají. Kdybychom měli ve vládě odborníky a naši politici, vědci, apod. by ve svých pozicích nebyli závislí na tom, zda podpoří nepravdy cizího vojensko-průmyslového komplexu, mohli bychom dnes ne jen mít stejnou životní úroveň, jakou mají nejvyspělejší západní země, ale netrvalo by dlouho a podstatně bychom je předčili? Západ by si bral příklad z nás. Ne my z něho. Mrkněte na Čínu. Je to komunistický stát a jak ekonomicky prosperuje a roste, když má pronárodní politiku.

·         Na naší ekonomice bude nutno vážně pracovat a snažit se ji přizpůsobit požadavkům našich lidí. Ne zahraničních mocností s koloniální a nekoloniální historií.

·         Další důležitý faktor je faktor psychologický, který může zvýšit spokojenost lidí 3x tím, že média, vláda, školy, apod. budou pravdivě učit, že jsou v životě mnohem důležitější a snadněji nebytelné hodnoty, které nás mohou učinit šťastnými, než jsou peníze. Nebude se propagovat bohatý životní styl, extroverze, anorexická bezboká postava u žen, nutnost úspěchu, nutnost mít drahé auto, apod. Přestanou reklamy, které toto propagují. Musíme se vrátit do reality. Skutečné životní štěstí je v něčem úplně jiném, než co je nám servírováno a kam naše společnost spěje.

 

 

 

 LŽI KORPORACÍ

 

 

pokračování zde

 

 

kniha Česká banánová republika

1. drsná realita 2 falešná demokracie 3 falešná ekonomika 4 náprava ČR 5 náprava světa 6 lidská práva

 

 

Děkujeme Odejděte. Aneb 5x vyšší kvalita života, 50x rychleji.

Rychlý přesun ČR z Východní Evropy do Západní.

 

 

(r)evoluce 2018

home - nová revoluce
náprava kolonie ČR
2x vyšší platy,důch.
legální evoluce 2018
rychlá náprava státu
průběh (r)evoluce

 

VIDEA,kontakt,odkazy

 

 

volby 2018

Josef Toman - stratég
shrnutí - program
2x vyšší pl.,důch. pokr.
ČR a islám za 1-28 let
95% pozitivních reakcí
média mlčí o mých 60%
zabránili mi kandidovat
více informací, i o mně

 

 

volby 2013

proč je ničena ČR
5x lepší život v ČR
kryptofašistická ČR
Čes. banánová rep.
prezidents. kampaň
otázky a odpovědi
ENGLISH Book2020

     

 

 

Doporučeno: SOS.cz

 

 

Tento web prezidentského kandidáta, vytvořený během jeho kandidatury, není dosud dokončen či opraven a bude postupně dokončován a upřesňován, proto může obsahovat nesprávné výrazy, popisy lidí, situací, atd., za něž se autor omlouvá. Nejnovější verze webu je vždy ta nejsprávnější. Berte jakákoli autorova negativní slova o ČR, vládě, politicích, jiných polistopadových prominentech, či o komkoli či čemkoli jiném, jako autorovo podezření a ověřte si fakta. Autor se snaží ukázat, jak věci v ČR vidí a jak by na ně reagovali západní Evropané, či Američané, kdyby ti lidé, co vládnou nám, vládli přes čtvrt století jim, tak jak vládnou u nás. Autor v žádném případě nepropaguje jakýkoli převrat, ozbrojené povstání, atd. Když o něčem v podobném smyslu píše, je to jenom varování našim elitám, že pokud nezačnou vést pronárodní politiku, něco takového by se v zemi mohlo stát. Autor věří tomu, že toto varování stačí a že to co zde uvádí napomůže k tomu, aby se režim sám začal napravovat. Celý web je psán v duchu tohoto odstavce. Kde to zní jinak, co je v tomto odstavci platí. Email s dotazy nebo komentáře k tomuto webovému serveru zašlete na adresu: TomanJoseph@gmail.com.

Copyright © 1989-2018 www.JosefToman.cz. Naposledy změněno: 08. 04. 2018